Přeskočit na obsah

Nákup zlatých mincí

Nákup zlatých mincí je skvělý způsob, jak diverzifikovat své portfolio. Je však důležité pečlivě prozkoumat své možnosti, než se rozhodnete. Je třeba zvážit mnoho faktorů, včetně vaší finanční situace a cílů a hodnoty vaší investice. Před nákupem je také dobré poradit se s investičním poradcem.

Jednou z prvních věcí, které budete chtít zvážit, je velikost kupovaných mincí. Zlaté mince se dodávají v různých velikostech, včetně jedné unce, půl unce, čtvrtiny unce a dokonce i zlomkových uncí. Nejmenší mince jsou obvykle nejlevnější. Také se snáze nosí a vyměňují za jiné předměty.

Dalším faktorem, který je třeba mít na paměti, je vzácnost mince. Sběratelé, kteří shánějí konkrétní mince, případně mince z konkrétního roku, za ně zaplatí více. Kvůli vzácné povaze mince bude její hodnota v průběhu času kolísat.

Existují dva typy mincí, které si můžete koupit, slitky a sběratelské. Zlatá mince je taková, která má obsah ryzího zlata a je ražena do tvaru kvádru. Cena mince je obvykle velmi blízká spotové ceně zlata a k ceně mince se připočítává ražba a další náklady. To z něj dělá bezpečnou a bezpečnou formu investice.

Pro sběratele má zlatá mince „numismatickou“ hodnotu. To znamená, že má větší hodnotu než základní hodnota zlata. Je obtížné vyčíslit numismatickou hodnotu zlaté mince, ale pravděpodobně se bude lišit podle vkusu sběratele a cílového trhu. Nákup zlatých mincí může také poskytnout jedinečnou investiční příležitost pro ty, kteří se o těžbu zlata nezajímají. Nákup sbírky sběratelských mincí je jedinečný a příjemný koníček, který může přidat hodnotu vašemu portfoliu.

Tradičně byly oblíbené mince Krugerrand. Jsou oblíbené z různých důvodů, včetně toho, že jsou vyrobeny z čistého zlata a jsou raženy do tvaru kvádru. Obvykle mají nižší tržní prémie než zlaté cihly.

K dispozici je řada dalších mincí, včetně American Gold Eagles a Canadian Maple Leaf. Maple Leaf je oficiální mincí Kanady a má inovativní bezpečnostní prvky. Říká se, že je to nejčistší mince svého druhu na světě.

Když jste připraveni koupit zlaté mince, je nejlepší tak učinit od renomovaného prodejce. Budete také chtít nahlédnout do pozadí prodejce a zjistit, zda jsou členy předních průmyslových organizací. Pokud nejsou, možná se jim budete chtít vyhnout. Měli byste také informovat své pojistitele a dát jim vědět, že jste zakoupili zlato.

A konečně, když kupujete zlato, měli byste ho skladovat pod svou kontrolou. Dobrým místem pro uložení je bezpečnostní schránka ve vaší bance. Pokud žádný nemáte, můžete si pronajmout trezor ve své místní bance nebo si najmout někoho, kdo vám ho uloží.

Zlaté mince může pořídit třeba na https://www.zlatoproradost.cz/k/zlate-mince/ .

Napsat komentář